top of page

KAMERTONY - muzykoterapia

Muzykoterapia Dogłębna-Komórkowa należy do nieinwazyjnych, naturalnych terapii opartych na szeroko w przyrodzie występującej energii dźwięku. Dźwięk, to niewidzialna ale o wielkiej mocy siła, która jest w stanie wywołać u człowieka zmiany na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Fale dźwiękowe o odpowiednio dobranym spektrum drgań dochodzące do naszego ciała sprawiają, że w komórkach dochodzi do wibracji, która potrafi przywrócić zdrowie, wzmocnić organizm i uodpornić na choroby.

Narzędziem pracy terapeuty jest kamerton, który wytwarza czysty, naturalny dźwięk potrafiący pomóc w około 250 różnych dolegliwościach. Dźwięki kamertonów dobierane są odpowiednio do danych narządów i schorzeń. Uaktywniony kamerton wyzwala czyste interwały muzyczne oparte na dokładnych matematycznych proporcjach znanych już od czasów Pitagorasa, który to jako pierwszy ustalił skalę muzyczną. Kiedy zasłuchani jesteśmy w dźwięki kamertonu nasz system nerwowy i cały organizm dostraja się do tonacji w podobny sposób jak stroi się skrzypce czy fortepian. Fala dźwiękowa pochodząca z kamertonu jako wibracja odbywa podróż głęboko w ciało i jego komórki, kierując się wzdłuż energetycznych ścieżek, podnosząc efektywność fizjologii człowieka i ułatwiając dotarcie do miejsc „niedotykalnych” przez tradycyjną medycynę.

Pozytywne efekty zastosowania kamertonów potwierdzone zostały przez liczne metody zawarte w kinezjologicznym teście opartym na działaniu mięśniowym ogólnym. Kamertony stosowane są często na ściśle określone punkty akupunktury i akupresury, zastępują tym samym igły i ucisk. W tym przypadku mają one za zadanie poruszyć i udrożnić system energii przepływającej przez kanały energetyczne w ciele człowieka.

W dźwiękoterapii  kamertonami posługujemy się specyficznymi, stworzonymi z myślą o człowieku kamertonami skali diatonicznej C-dur: C – 256 Hz, D – 288 Hz, E – 320 Hz, F – 341,3 Hz, G – 384 Hz, A – 426,7 Hz, H – 480 Hz, C (wyższe) – 512 Hz. Skala tych częstotliwości, opracowana w 1558 roku przez Gioseffo Zarlino w oparciu o pierwowzór pitagorejskiej skali, została specjalnie stworzona z myślą o rozszerzeniu definicji konsonansu, czyli „dobrego” - zgodnie brzmiącego dla człowieka interwału – oddziaływującego pozytywnie na organizm. Ciekawostką w terapii są kamertony duże, do zastosowania punktowego, jak OT 128, 64 czy 32 Hz, które przystawiane są do punktów tradycyjnej akupunktury lub akupresury. Moc dźwięku wędruje wtedy do odpowiednich organów wewnętrznych w przyspieszonym tempie, dzięki sile wibracji, przerywając istniejące blokady i prowadząc do zdrowia.

Doskonale na kamertony reagują również zwierzęta. Jest wiele przykładów pozytywnego działania na psy i koty. Zwierzęta słuchają dźwięków wybranych kamertonów do pewnego momentu, a kiedy zaspokojone zostaną potrzeby ich organizmu w energię jaką niesie dźwięk, odchodzą i już nie można ich zachęcić do dalszej terapii.
Terapeuci, a jednocześnie właściciele zwierząt obserwują, że podczas terapii pacjenta zwierzęta reagują na dźwięki niektórych kamertonów, przybiegają i poddają się ich działaniu.

Muzykoterapia Dogłębno-Komórkowa to metoda terapeutyczna znana w Polsce i w wielu krajach świata. Spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, w tym także unijne. Jest całkowicie nieinwazyjna, przyjemna, bezpieczna i skuteczna.
Dzięki wybitnym wynikom pracy Metodą Muzykoterapii Dogłębno-Komórkowej Ministerstwo Edukacji Narodowej w Polsce uznało tę metodę w 2010 roku. Metodę Muzykoterapii Dogłębnej-Komórkowej stosują już ośrodki terapeutyczne na całym świecie, lekarze, rehabilitanci, pedagodzy, czy terapeuci wszelkich specjalizacji. Metoda MDK (jej nazwa i techniki) oraz kamertony (ich kształt) mają zastrzeżony patent - właścicielem jest Akademia Dźwięku dr Barbary Romanowskiej. Kamertony używane w terapii są oryginalnymi narzędziami zakupionymi w Akademii Dźwięku i są doskonale dostrojone, bezpieczne, przeznaczone tylko do terapii.

Dźwiękowa terapia kamertonami nie zastępuje leczenia tradycyjnego, ale w bardzo skuteczny sposób może wspomagać medycynę konwencjonalną.
Opracowane na podstawie: Muzykoterapia Dogłębna–Komórkowa  Barbara Angel Romanowska.

Sesja od 30min - 70zł, 60minut - 120zł

411479793_869260215200344_1323594353758875049_n.jpg
bottom of page