top of page

FOTOTERAPIA

W okresie jesienno-zimowym u wielu osób możemy zaobserwować obniżenie nastroju, które wynika z niedoboru światła słonecznego, z powodu krótszych dni, które zazwyczaj spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, mogą wystąpić objawy tzw. depresji jesienno-zimowej.

Działania lamp fototerapeutycznych (zwanych potocznie antydepresyjnymi) jest niezwykle proste, a ich główne zadanie polega na rekompensowaniu nam niedoborów naturalnych promieni słonecznych. Emitowane przez nie światło hamuje wytwarzanie melatoniny, czyli hormonu sprzyjającemu zasypianiu, zwiększając równocześnie wytwarzanie serotoniny. Celem jest wyrównanie rytmu okołodobowego (sen-czuwanie), dlatego najlepsze efekty przynosi stosowanie jej w godzinach porannych.

Dzięki  fototerapii lampą antydepresyjną MESA możemy stymulować prace naszych szyszynek do wytwarzania hormonu szczęścia, a przez to do poprawiania naszego samopoczucia. Sesje fototerapii są zalecane nie tylko w przypadku jesienno-zimowej depresji ale również w sytuacjach rozregulowania naszych biologicznych zegarów czy to w przypadku pracy zmianowej lub częstych podróży do innych stref czasowych (tzw. problem jet lag).

Czas sesji to ok. 30 minut. Intensywność oświetlenia może być regulowana ale pomimo dużej jasności, barwa lampy MESA jest bardzo ciepła i przyjemna dla oczu. Lampa posiada wystarczającą moc oświetlenia aby cieszyć się sesją wygodnie odpoczywając na fotelu. Nie ma potrzeby przystawiania jej bezpośrednio do twarzy, co jest wymagane przy modelach o mniejszej mocy oświetlenia.

Cena dla pojedynczej sesji: 50 zł za 30 minut

Cena dla pięciu sesji: 45 zł za 30 minut (225 zł)

Cena dla dziesięciu sesji: 40 zł za 30 minut (400 zł)

bottom of page