top of page

Akupresura stóp

Akupresura jest rodzajem masażu, który polega na masowaniu i uciskaniu określonych punktów na stopach mających na celu poprawienie funkcjonowania naszych narządów wewnętrznych oraz poprawienie naszego samopoczucia. Poprzez precyzyjne uciskanie właściwego punktu na stopie można więc oddziaływać na powiązany z nim organ.

Korzystanie wpływa na cały organizm. Na stopie znajdują się zakończenia ponad 7000 nerwów, które są połączone z mózgiem przez bogatą sieć nerwów.

Uciskanie odpowiednich punktów umiejscowionych na stopie powoduje usunięcie blokad, dzięki czemu impulsy nerwowe, energia, krew mogą krążyć bez problemów, nie powodując dolegliwości. Jeśli organizm jest zdrowy, zabieg akupresury nie będzie bolesny. Jeśli jednak w trakcie „masażu” pojawia się ból – jest to ważna informacja. Ból oznacza, że organy połączone z bolącym miejscem są chore lub rozregulowane.

Regularnie zabiegi usuwają blokady w organizmie, usprawniają przepływ krwi, koją układ nerwowy, są swego rodzaju zastrzykiem sił witalnych, w dodatku poprawiają samopoczucie, dając poczucie wewnętrznego spokoju.

Już po pierwszych masażach organizm oczyszcza się z toksyn. Pacjenci różnie reagują na masaż, niektórzy są pobudzeni, inni senni. Efekty akupresury mogą być odczuwane natychmiast, ale czasem trzeba powtarzać zabiegi. Na przykład, aby bóle głowy nie nawracały, potrzeba 12-14 masaży.

Refleksoterapia może być stosowana tylko trzy razy w tygodniu. Stanowi doskonałe uzupełnienie terapii konwencjonalnej.

Czas trwania zabiegu, 60min - 120zł

8a7428b9d2e6c192d660f883db458bb4.jpg
bottom of page